Blog

Najważniejszą częścią kursu instruktorskiego jest pomoc w prowadzeniu zajęć, oraz uczestniczenie w wydarzeniach typu seminaria i warsztaty. Dobry instruktor to przede wszystkim ponad przeciętne umiejętności oraz doskonała metodyka. Prócz zjazdów instruktorskich, obozów i własnego treningu, mamy prace z osobami początkującymi, którzy wymagają najlepszej opieki. Uczestnicy moich kursów proszeni są o uczestniczenie w jak największej ilości szkoleń, celem obserwacji i analizy. Zaufaj procesowi.

Powiem tak. Działo się podczas kręcenia naszego najnowszego materiał który znajdziecie już na kanale. Dużo emocji i dużo rzeczy których nie pogadaliśmy na filmie. Przeanalizowaliśmy sobie szansę w sytuacji konfrontacji z psem i pokazaliśmy wiele patentów. Temat jest bardzo ciekawy a ja już dzisiaj wiem że warto mieć psa który z jednej strony będzie obrońcą a z drugiej przyjacielem który jest zrównoważony. Podczas kręcenia dowiedziałam się wiele na temat psychiki psa. Miałem okazję być pozorantem i być pogryziony tu i tam. Koniecznie zobaczyć cały odcinek i dajcie mi znaka jak się podobał????????????

Wiele osób nie rozumie dlaczego dotykamy się nożami po mocnym trafieniu celem analizy i tzw pauzy. Przez wzgląd na dużą ilość pytań i komentarze osób, które nie mają pojęcia o tym co robimy, przychodzę z wyjaśnieniem. Informuję również, że szanuję wszystkie osoby które sparują, walczą i robią cokolwiek w kontakcie. Informuję również, że nie jestem żadnym mistrzem i nie uważam się za najlepszego w tym bądź w tamtym. Nie mam mistrzów samoobrony. Są dobrzy i źli instruktorzy.

ACT to system walki bronią w tym nożem. To co robimy jest wg. nas logicznym zbiorem techniki i taktyki. To co widzicie w Internecie to w większości sparingi. Dzieje się tak, ponieważ nie dzielimy się wszystkim ze wszystkimi i nie mamy takiego celu aby prezentować światu każdy najmniejszy szczegół naszej pracy technicznej. Masz chęć? Wpadnij na zajęcia, warsztaty, zorganizuj seminarium albo dołącz do kursu instruktorskiego ACT.

Wyróżniamy pracę w dystansie dalekim, średnim i bliskim. W tym klincz oraz walka na ziemi. Trenujemy walkę reverse grip, długi, krótki nóż, maczeta , kubotan, empty hands i wiele innych elementów. Jeżeli śledzicie nasz kanał ACT Izrael to zobaczysz więcej rozwiązań niż ci się wydaje. O co więc chodzi z tym dotknięciem noży. Po kolei. Jak zdążyliście zauważyć podczas sparingów jedyną ochroną dla nas są gogle taktyczne.

Nasza decyzja o zastosowaniu tej tylko ochrony wynika z kilku czynników. Chcemy mieć jak najwięcej komfortu, ale chcemy też czuć uderzenia. Jednak jak możecie również zauważyć korzystamy z naszych specjalnych symulatorów Spatha, które pozwalają nam atakować z pełną intencją bez hamowania, czego nie można zrobić w przypadku noży drewnianych czy metalowych chyba że używamy masek szermierczych i full ochrony. Wtedy ma to większy sens. Dzięki odpowiedniej konstrukcji możemy ciąć z pełną siłą i atakować pchnięciami,co może oczywiście spowodować uszkodzenia głowy ale nie rozłupiesz czaszki.

Nie oceniam osób które pracują w pełnych ochraniaczach na dłonie ciało i głowę stosując noże metalowe. To jest po prostu nasz styl pracy, z którego proponujemy skorzystać lub nie. Czy trenujemy też ostrymi przedmiotami? Robimy więcej testów i eksperymentów niż wam się może wydawać. Jeżeli chcecie się przekonać przyjedźcie na obóz w Izraelu bądź dołączcie do szkoleń organizowanych w kraju.

Np 2 lipca Zakopane. Kiedy stajesz na przeciwko twojego przeciwnika sparingowego, bazujesz na podstawowej anatomii i logicznie analizujesz. Bez tego, każda walka sparingowa lub symulacja(b. ważna część treningu, gdzie stosujemy różne scenariusze) kończyła by się np tak: Ty mnie atakujesz, ja oddaje ci cięciem na rękę i na głowę, ale przez wzgląd na to, że to tylko symulator to skracasz dystans, robisz zapaśnicze wejście, lecąc ze mną na ziemię otrzymujesz jeszcze trzy uderzenia w żebra, ale robisz dosiad i wyciągasz balachę, mimo, że nie żyjesz od 15 sekund. Najbardziej lubię kiedy prowadząc wymianę, atakuje 10 razy mocno dłoń mojego przeciwnika a on mówi to tylko dłoń. Wybieram ten cel bo jeżeli jest szansa ranić kogoś i uciekać to tak właśnie robię.

Mam taką propozycję. Dla dociekliwych: weźcie sobie duży nóż kuchenny, wystawcie dłoń i uderzcie się delikatnie w palce lub dłoń. Boli? Podobnie było by w walce. Jednak 10 razy mocniej. Teraz adrenalina. Nie jest powiedziane, że w momencie kiedy dostaje w dłoń nie mogę oddać i przejść do kontrataku, jednak musisz zrobić to w akcji nie przerywając, inaczej bodziec bólowy dojdzie do twojego mózgu i nie będziesz w stanie kontynuować walki. Masz przecięte ścięgna dłoni, ucięte palce. Szanuj każde trafienie. Jeżeli w trakcie sparingu otrzymujesz bardzo mocne uderzenie w głowę zabezpieczoną przez gogle to oczywiście, że możesz kontynuować atak. Jednak… widziałeś kiedyś realne starcia np z meksyku? Doświadczyłeś kiedyś wypadku gdzie zraniłeś się potężnie w dłoń, nogę? Jedno cięcie, pchniecie najczęściej( ale nie zawsze) kończy sprawę ale…. Nie zatrzymamy się dopóki ty się nie zatrzymasz. Każda sparingowa walka bazuje na umowności. Tylko realne starcie jest realne, ale staramy się jak najbardziej odtworzyć rzeczywistość. Mamy również coś takiego jak atak po śmierci. Adrenalina działa tak mocno , że mimo ciężkich ran ktoś nadal atakuje. Rzadko ale tak może być!

Dlatego zawsze trzeba kontrolować sytuację do końca. Mam tylko jedną prośbę. Jeżeli podczas sparingowej walki dostajesz trzy uderzenia.

Dłoń, głowa, szyja i lecisz dalej mówiąc, że normalnie byś nas dopadł bo masz mocną psychikę, to proszę przemyśl temat zanim napiszesz komentarz.

TEACH AS YOU FIGHT

FIGHT AS YOU TEACH

JR

Budzimy się!

Więcej nie znaczy lepiej!

Jeżeli poświęcasz swój czas na rozwój, to lepiej żeby były to chwile dobrze spędzone i dobrze wydane pieniądze. Pamiętaj, że zawsze znajdzie się ktoś kto wykona usługę taniej.

Wrzesień pod znakiem nowych współprac i wyzwań.

Początek września wyjazd z ekipą w góry, środek to warsztaty dla firm a pod koniec szykujemy razem z Mateusz Stypułkowski coś bardzo innego. Foto z z kręcenia klipu pod to wydarzenie. Jak Wam się podoba?

Pozostawiamy Was w lekkiej niepewności.

Będzie to pierwszy event gdzie szczegółowy program będzie znany tylko organizatorom.

Odliczamy dni do premiery klipu promocyjnego. Myślę, że będziecie zaskoczeni.

Najczęściej zadawane pytania

  • Żyjemy w czasach, w których mamy przesyt informacji. W sieci można znaleźć tysiące technik i rozwiązań. Przedstawiane przeze mnie zagadnienia są zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, pozbawione zbędnych ruchów. Nie chcę, abyście gromadzili techniki jak kolekcjonerskie przedmioty. Chcę, żebyście mieli dostęp do najprostszych ruchów. Rozwiązania, które prezentuję, były testowane przez ponad 15 lat zarówno przez początkujące osoby o różnych gabarytach i płci, jak i przez specjalistów oraz osoby zajmujące się codziennie bezpieczeństwem. Pierwsze szkolenie stanowi jednocześnie bazę wyjściową dla wszystkich innych, które tu pojawiają się. Zawiera esencję praktycznej teorii, czyli zasady i zagadnienia opracowane przeze mnie.

  • Nasze szkolenie w sposób profesjonalny przekazuje informacje dotyczące bezpieczeństwa i samoobrony. Nasz materiał online jest to zbiór ćwiczeń pomocniczych oraz informacji których celem jest zwiększenie swojej wiedzy i świadomości dotyczącej zagrożeń. Jesteśmy wielkimi przeciwnikami nadawania certyfikatów tematyce Samoobrony. Szkolenie online ma być materiałem pomocniczym i nie wyobrażamy sobie nadać jakiegokolwiek stopnia zaawansowania. Nadawanie certyfikatów byłoby oszustwem stosunku do Klientów. Za bardzo szanujemy naszą prace, klientów oraz każdego kto z nami współpracuje.

  • Dostęp do wszystkich szkoleń jest dożywotni.

  • Dokładny koszt szkolenia dostępny jest w zakładce

  • Przed rozpoczęciem kursu nie jest wymagane żadne doświadczenie lub umiejętności. Jednakże jako, że kurs jest związany z aktywnością fizyczną, prosimy by podejmować wysiłek odpowiedzialnie i nie ćwiczyć w razie jakichkolwiek medycznych przeciwwskazań do podejmowania wysiłku fizycznego.

  • Szkolenia są skierowanie dla każdego kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa osobistego oraz samoobrony.

Dodaj komentarz